Kto stojí za blogom Ocko makaj?

Toto je môj príbeh

Volám sa Braňo Šimko a na konci roka 2018 som založil tento blog. Pôvodným cieľom bolo motivovať sám seba, aby som zabehol svoj prvý maratón a zhodil popri tom nejaké kilogramy. Nakoniec som sa na ťažkú cestu za lepším a zdravším JA. Táto cesta nie je jednoduchá. Všetko sa zmenilo, keď sa nám narodila naša dcérka. Naše rozhodnutie, že si založíme mladú rodinku bolo tým najkrajším v našich životoch.

Celý život som amatérsky športoval. Od malička hrám futbal, behávam a turistikujem. Bohužiaľ zlou životosprávou a prejedaním som sa vypapkal na “malého” tučka. Bolo načase zo sebou niečo urobiť a nezatvárať si oči nad tým ako vyzerám.

Ako motiváciu pre všetkých, ktorý chcú v živote nakopnúť a nepozerať sa nato ako im roky ubiehajú pomedzi prsty. V neposlednom rade slúži tento blog ako moja motivácia.

V mojich článkoch nájdete príbeh mojej (zatiaľ nie dokončenej) premeny, príbehy z nášho života a s výchovy našej malej dcérky a v neposlednom rade naše zážitky z cestovania.

Ak môj príbeh povzbudí aspoň jedného človeka, tak má celý tento blog zmysel. Možno ním budem len ja sám.

Niečo málo o mne

Nikdy som nepotril k tým stavaním vyrysovaným chlapcom. Na druhú stranu som nikdy nebol nejaký medveď, ktorý mal 130 kilogramov. Bohužiaľ som svoju ľahkovážnosťou dopustil to, že som sa neskutočne vykŕmil. Dostal som sa až na hranicu 110 kilogramov a bol čas s tým niečo urobiť. Preto som sa rozhodol pre životnú zmenu. Najväčšou motiváciou je moja dcérka. Chcem jej ponúknuť plnohodnotný život plný krásnych miest a chvíľ. Preto som sa rozhodol niečo zo sebou urobiť a poriadne na sebe zamakať.

Kedy nastane ten môj vytúžený cieľ?

Boj z obezitou je beh na dlhé trate a dalo by sa povedať, že celoživotný problém. Preto si sám dobre uvedomujem, že schudnutím na požadovanú váhu je len začiatok celej cesty. Tú váhu si následne musím aj udržať. Verím, že v mojich príbehoch nájdete aspoň malú motiváciu a vyvarujete sa chýb, ktoré som spravil ja.

Stále som len na začiatku.

November 2018 je začiatkom jej zmeny. Už len to, že som sa na tento ťažký boj odhodlal je úspech. Uvidíme kam až to potiahnem. Držte mi palce

Posledné články

Mošovce TRAIL 2019 – pretek č. 4

Dátum: 15. júla 2019 Kategória: O premenePo týždni opäť na trati. Po Folkušovskej sedmičke som sa tentokrát ocitol v Mošovciach. Opäť raz v Turci. V Mošovciach sa konal druhý ročník preteku Mošovce TRAIL. Na tento pretek som mal chuť ísť okamžite, ako som ho našiel na...

Folkušovská sedmička – pretek č. 3

Dátum: 10. júla 2019 Kategória: O premenePo dlhšej dobe opäť na štartovacej listine. Je to smutné, ale od posledného behu, na ktorom som sa zúčastnil ubehli 4 mesiace. Jednoducho nebolo času si ísť zapretekať a zmerať sily s inými bežcami. Víkendy mi vyplnil futbal a...

Júnové snaženie prináša ovocie

Dátum: 4. júla 2019 Kategória: O premenePotom ako som v apríli pribral som sa už nechcel vracať späť, tam kde som bol. Z toho dôvodu som sa snažil v máji a hlavne teraz v júni poriadne zabrať. Všetko to makanie skutočne prináša svoje ovocie. Jún bol krásny. Počasie sa...

Napíš mi

4 + 6 =