Tip na výlet s bábätkom - Súľov

Dátum: 15. máj 2019

Kategória: O cestovaní

Cestovanie neodmysliteľne patrí k nášmu životu. Spoločne sme precestovali už niekoľko krajín. Asi najkrajšie momenty sme prežili v USA, Nórsku alebo Taliansku. Samozrejme nezabúdame ani na naše krásne Slovensko. V tejto mojej malej rubrike môžete nájsť pár tipov, kam môžete cestovať so svojim dieťatkom. Samozrejme sme si všetky výlety odskúšali na vlastnej koži. Náš prvý skúšobný výlet viedol k zrkadlovej pyramíde, ktorá sa nachádza v Súľove.

Cesta k zrkadlovej pyramíde

Našim odrazovým bodom bola obec Súľov. Okolie tejto krásne dedinky je úžasné. My sme sa asi až moc venovali okoliu obce, lebo sa nám podarilo v tejto dedinke zablúdiť. Celú cestu sme nenašli ani jednu tabuľu, kam ísť zaparkovať a ktorým smerom sa dostaneme ku zrkadlovej pyramíde. Z toho dôvodu sme zle zabočili a museli sa krútiť v  strmej uličke. Na druhý pokus sme už našli “stred” dedinky a pohodlne zaparkovali neďaleko Jednoty. Trošku sme sa poobzerali po okolitých tabuliach a bohužiaľ ani teraz sme nenašli značenie, ktorým smerom sa vydať. Z toho dôvodu sme vytiahli mobil a nasmerovali sa na ten správny smer.

Cesta sa tiahla popri rodinných domoch, kam je zákaz chodiť s autom. Cesta smeruje do mierneho kopca. Táto cesta sa po chvíli zmení na poľnú a preto neodporúčam chodiť ku pyramíde s kočíkom. Nemuseli by ste k pyramíde vyjsť, respektíve by ste sa poriadne natrápili. Akonáhle sa dostane za obec naskytne sa vám krásna panoráma celého okolia. Pokračujete po vychodených chodníčkoch a za pár minút už máte pyramídu na dosah.

Dojem z pyramídy

To, čo sme sa o pyramíde dozvedeli rozhodne neklamalo. Okolie je krásne. Dookola sa môžete kochať krásnymi horami a skalami. Prostredie ako z rozprávky. Bohužiaľ sme si na tento výlet asi vybrali zlý čas. Šli sme vo sviatok, a preto sa už pri pyramíde nachádzalo veľa ľudí. Drvivá väčšina si chce spraviť “legendárne” fotečky a tak sme si svoje miesta poctivo odstáli. Nakoniec sa nám podarilo v pyramíde odfotiť. Omnoho viac ako samotná pyramída sa mi páčilo prostredie, v ktorom sa nachádza. Táto stavba je skutočne na skvelom mieste. Jednoznačne odporúčame každému s malým bábätkom. Nie je to náročná prechádzka. Za pár minút sa z obce dostanete až k pyramíde a môžete si užiť krásne výhľady. Prechádzku si môžete predĺžiť na okolitých poliach alebo prejsť cez Súľovské skaly, ale táto túra je už pre lepších turistov.

Ako to zvládlo naše bábätko?

Kedže sme mali tento náš výlet dobre pripravený a naplánovaný, tak to bolo úplne bez ťažkostí. Ráno sme vyrazili, keď malo naše bábo spinkať a preto celú cestu prespalo v aute. Po príchode do Súľova sme malú prehodili do nosiča a pokračovala v spaní. Cestou dole sa už prebudila a tak dostala napapať. Celý výlet bola ukážková. Síce sme jej asi dali až moc, pretože po ceste domov sme sa chceli zastaviť na Žilinskej priehrade a tam už malinká trošku špekulovala. Po asi pol kilometri šomrania sme to otočili a šli domov.

Na čo si dať pozor?

  • Jednoznačne si treba dať pozor na trasu. V čase, keď sme tam boli, tak nebola poriadne poznačovaná
  • Vyhnúť sa turistickým špičkám (víkendy, sviatky) – radšej si privstať a navštíviť pyramídu v skorších hodinách
  • Neodporúčam používať kočík. Cesta je pomerne strmá a hlavne sa jedná o poľnú cestu